فراخوان پروژه جدید سیمرغ شمایید

فاز اول پروژه سیمرغ شمایید – دی ماه 1394
با رویکرد محیط زیست
موضوع : هوای پاک
همان گونه که در روزهای گذشته در شبکه های مجازی به آن اشاره شد،موسسه سرزمین کاغذ و تا (روشنا اوریگامی) قصد دارد با هدف بالا بردن سطح فرهنگی و آموزش های شهروندی پروژه هایی را با نام سیمرغ شمایید برگزار کند.
هوای پاک، موضوعی که این روزها با توجه به آلودگی هوای کلان شهرها زیاد درموردش میشنویم و ما قصد داریم، حرکتی را به صورت کاملا خود جوش در سراسر کشور آغاز کنیم که نیاز به همکاری و همیاری شما عزیزان دارد.
چکیده ای از اهداف پروژه:
1- درخواست از مسئولین جهت اجرایی کردن راهکارهای مناسب برای حل مشکل آلودگی هوا
2- تقاضا از هموطنان در جهت استفاده کردن از وسائل حمل و نقل عمومی بجای وسایل حمل و نقل شخصی
3- در خواست از کارخانجات صنعتی بزرگ جهت خارج شدن از کلان شهرها
4- ایجاد پیوند صلح و دوستی با هم با توجه به هدف اصلی پروژه های سیمرغ شمایید.
روند اجرای پروژه :
فرفره کاغذی، بازی و سرگرمی که در دوران کودکی همه ما وجود داشته و خاطرات آن دوران را برای ما تداعی می کند و کودکان امروز هم با آن بیگانه نیستند . . .ر این راستا از شما عزیزان می خواهیم که با استفاده از کاغذ (ترجیحا کاغذهای باطله و بازیافتی مانند روزنامه و…)و با استفاده از الگوی که در اختیار شما قرار گرفته فرفره کاغذی درست کنید. حتی می توانید با سلیقه خودتان آن ها را تزیین و رنگ کنید .
به درون اجتماع بروید ، با مردم ،دوستان، همکلاسی ها و … ارتباط برقرار کنید و به آنها  فرفره هدیه بدهید
در حقیقت می خواهیم فرفره های ساخته شده خودمون رو به دیگران هدیه بدهیم{افرادی همچون رانندگان، موتور سواران، پیاده ها، سواره ها، پدر بزرگ ها، مادر بزرگ ها، کودکان، پلیس، دکتر،کارگرو …. همه و همه هر کس که فکرشو میکنید زن ومرد پیروجوان فرقی نمی کند
به همراه فرفره پیام خودتون رو با توجه به اهداف ذکر شده انتقال دهید و دیگران را دعوت به این حرکت کنید از آنها هم بخواهید که فرفره درست کنند و با هر پیامی که به هوای پاک کشورمون کمک می کنه انتقال دهند.
و از هم بخواهیم تا کمک کنیم، فرفره های کاغذی ما با هوای پاک شهرمون تند تر و تند تر بچرخند
اجازه بدیم نفس گرم کودکان و نوجوانان در هوای پاک شهرمون به بال فرفره های کاغذی برسه تا آیندگان نیز بتوانند ازچرخش فرفره های کاغذی و بازی با آن ها لذت ببرند.
عکس فرفره هاتون را با هر پیام که دوست دارید و مرتبط با موضوع هوای پاک است برای ما ارسال کنید.
دونه دونه فرفره های ساخته شده توسط شما پیام آور هوای پاک کشور عزیزمون خواهد بود
عکس و ویدئو های خودتون رو به همراه نام ،نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و پیام خود برای ما ارسال کنید.
تمامی عکس ها ،ویدئوها و پیام های شما جمع آوری خواهد شد و قصد داریم در قالب مستند و کتاب با نام شما چاپ کنیم
همچنین منتخب عکس های شما عزیزان در صفحات شبکه های مجازی موسسه سرزمین کاغذوتا(روشنا اوریگامی) و سیمرغ شمایید منتشر خواهد شد.
خود شما نیز رسانه این حرکت باشید و شروع کنید. عکس و پیام هوای پاک را در شبکه های مجازی خود منتشر کنید تا دیگران نیز در جریان پروژه قرار بگیرند،عکس های خودتون را برای پیج اینستاگرام موسسه تگ کنید

از #سیمرغ_شمایید  – #فرفره_کاغذی –  #آسمان_آبی در زیر عکس های خود در شبکه های مجازی  استفاده کنید تا انبوه پیام و تصاویر ارسالی شما نشانگر مهر تاییدی باشه بر در خواستمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *