ماموریت روشنا اوریگامی 

روشنا اوریگامی  یک مجموعه فرهنگی و هنری  است که در نظر دارد از طریق ترویج هنر کهن اوریگامی – یک هنر قدیمی  ژاپنی و به معنای هنر و اندیشه تا کردن کاغذ- خلاقیت را در همه رده‌های سنی، بخصوص در رده سنی کودکان ترویج دهد.

محصولات و خدمات روشنا اوریگامی شامل بسته‌های خود آموز اوریگامی، کاغذهای تخصصی اوریگامی و خدمات فرهنگی از جمله برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها و جشنواره‌های اوریگامی در سطح عمومی و تخصصی می‌باشد.

در روشنا اوریگامی  سعی بر آن داریم  تا با به کارگیری قابلیت‌های بالقوه و بالفعل این هنر و به تعبیری مناسب‌تر علم اوریگامی، با استفاده از مفاهیمی از جمله  علوم ریاضی و مهندسی و روانشناسی باب تازه‌ای در آموزش ایجاد نموده و کاربردهای این رشته را در زمینه‌های گوناگون ارائه نماید. همه اعضای روشنا اوریگامی  نسبت به محصولات و فعالیت‌های خود احساس مسئولیت و تعلق داشته و با توجه به وظیفه خود نسبت به نسل‌های آینده سعی در ابداع روش های بکارگیری اوریگامی در علوم مختلف دارند.

وجود خلا در بازی‌های فکری از نظر کیفیت و کمیت و همچنین عدم حمایت از این بازی‌ها از طرف خریداران و توزیع کنندگان ما را بر این فکر داشت که  اوریگامی را بعنوان یک بازی خلاق معرفی نماییم که در آن کل یک خانواده، به جای  کودک خانواده مخاطب  قرار گیرد و همه اعضای خانواده را درکنار هم گرد آورد .همانطور که در عمل نیز ما را گرد هم آورده است.

هدف روشنا اوریگامی  تولید محصولاتی در خور و شایسته‌ی همه خانواده‎‌ها در ایران  و سراسر جهان است . ما می دانیم  که روشنا اوریگامی با لبخند کودکان و رضایت‌مندی مشتریان خود به زندگی ادامه می دهد، بنابراین بهبود مستمر در محصولات را وظیفه خود می دانیم. گروه‌های طراحی، تحقیق و توسعه، بازاریابی و تولید همواره سعی در بروز رسانی فرایند تولید محصولات آموزشی و خدمات فرهنگی گروه دارند.

روشنا اوریگامی  علاوه برفروش محصولات در داخل کشور در زمینه صادرات آنها و تبادل فرهنگی با کشورهای خارجی نیز فعال بوده و سعی در گشایش راههای جدیدی برای توسعه صادرات دارد.

روشنا اوریگامی  همواره درصدد داشتن رابطه برنده برنده با گروه ذینفعان(مشتریان –کارکنان (داخلی و خارجی)– و جوامعی که درآنها به فعالیت می‌پردازیم) می‌باشد. برای ما روشنا یک ماهیت جاندار است که گاهی از ما پیشی گرفته و جلوتر از خود ما حرکت می کند .

شعار همواره اینست که ما یک گروهیم‌، ما همواره اعضای گروه را به ارئه ایده‌های خود تشویق نموده و آنها را در پرورش و اجرای آنها در صورت عملی بودن یاری می‌رسانیم. آموزش به اعضا، برگزاری جلسات گروهی، تصویب و اجرا و بروز رسانی نظام انگیزش ازجمله کارهایی است که برای اعضای گروه در نظر گرفته‌ایم.