مراسم گرامیداشت روز جهانی صلح با ساخت ۳۰ هزار پرنده کاغذی صلح (درنا)

خلاصه ای  از برنامه
اجرای یک برنامه نمادین فرهنگی با استفاده از ساده ترین ابزار ممکن (کاغذ)که بتواند علاوه بر ایجاد یک حرکت خود جوش و مردمی ، زمینه ی حضور تک تک اعضای شرکت کننده را در برنامه ایجاد کند به این صورت که هر کدام از شرکت کنندگان در مراسم (با توجه به اطلاع رسانی متناسب با آن ) یک پرنده ی کاغذی (درنا)را بسازد {پرنده کاغذی (درنا) به عنوان نمادی از صلح دارای وجهه بین المللی است} و سپس با استفاده از پرنده های کاغذی ساخته شده با توجه به شرایط محوطه برج اقدام به تزیین سازه ای پوشیده از این پرنده نمایند.
شرح برنامه:
در راستای انجام برنامه از تاریخ 06/06/1393 با توجه به اطلاع رسانی که صورت خواهد گرفت کاغذ ساخت درنا به صورت رایگان در سراسر کشور توزیع خواهد شد. دوستان  و همراهان ، می بایست پرنده های کاغذی خود را تا تاریخ20 شهریور ماه باید برای ما ارسال کنند.
پرنده های ساخته شده در بازه زمانی 21 الی 25 شهریور جهت نمایش در برج میلاد تهران آماده خواهند شد و در تاریخ 27و28 به نمایش در خواهند آمد. ساعت و مکان دقیق از طریق همین وب سایت و شبکه های مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.
لازم به توضیح است به همراه کاغذ ساخت درنا روش ساخت آن نیز به تک تک شرکت کنندگان ارئه خواهد شد. تا مشکلی از جهت ساخت آن نداشته باشند .همچنین ویدئو آموزشی ونقشه ساخت جهت رفاه حال شما همراهان از طریق همین سایت ، پیج سیمرغ شمایید و روشنا اوریگامی در اختیار قرار داده خواهدگرفت
لازم به ذکر مشارکت در این برنامه به صورت رایگان می باشد.

اهداف برگزاری :
1-     اعتراض به خشونت و افراطی گری در جهان .
2-     اعلام مواضع صلح جویانه ی مردم ایران به جامعه ی بین المللی .
3-     معرفی نمادین سمبل پایتخت (برج میلاد)به عنوان حامی صلح جهانی و جریان سازی رسانه ای این حرکت خود جوش.
4-     تهیه و تنظیم بیانیه در دفاع از صلح جهانی و آتش بس در کل جهان و ارائه به سازمان ملل متحد.
5-     نمایش اقتدار و همبستگی مردم ایران در دفاع از صلح جهانی .

موسسه فرهنگی هنری سرزمین کاغذ و تا با استعانت از خداوند متعال تمام تلاش ، تخصص ،علم – هنر، نیروی جوان و خلاق  خود را به کار گرفته تا با حداقل هزینه ها، و به ساده ترین روش ممکن با استفاده از کاغذ و تا (اوریگامی) بتواند باشکوهترین و بزرگترین برنامه ها را در راستای اعتلای فرهنگی جامعه بر گزار کند.

ایده : موسسه سرزمین کاغذ و تا (روشنا اوریگامی)
برگزاری پروژه : موسسه سرزمین کاغذ و تا (روشنا اوریگامی)
مدیر موسسه :  خانم زهره بحرالعلومی
مدیر پروژه : آقای مجید آهنگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *