معرفی روشنا(سرزمین کاغذوتا)

روشنا متشکل از متخصصان و فعالان رشته اوریگامی با استعانت از خداوند متعال، فعالیت خود را به صورت تخصصی از پاییز سال 1387 به منظور ارتقاء سطح پویایی و باور توانمندی­های افراد جامعه، آغاز نموده و در راستای ترویج این هنر خلاق پا به عرصه تولید بسته­­های آموزشی و خلاقیت اوریگامی گذاشته‌ است. این گروه افتخار دارد خود را به عنوان اولین تولید کننده‌ی بسته ­های آموزشی و کاغذ مخصوص  اوریگامی در ایران معرفی کند.

گروه روشنا با ارائه­ی مقالات در مجلات و کنفرانس­های معتبر علمی و همچنین با اشاعه هنر اوریگامی در مراکز آموزشی و علمی به فعالیت پرداخته و در پنج سال اخیر توانسته علاقمندان و متخصصان این علم– هنر  را در قالب تشکلی منسجم گرد هم آورد تا با استفاده از هم افزایی اعضا بتواند در مجامع جهانی نیز جایگاه خود را یافته و ایران را بعنوان مهد ایده پردازی و خلاقیت در علم و هنر باز هم به جهانیان ثابت نماید.

گروه روشنا از سال 1387 تاکنون توانسته حدود 900 هزار  نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم در کشور با  اوریگامی آشنا نماید. در این میان حدود  8000  نفر را به صورت تخصصی در قالب دانشجویان، اساتید، دانش آموزان و علاقمندان خاص این رشته آموزش دیده‌اند. لازم به توضیح است که در راستای رسیدن به این ارقام، برنامه و کارگاه‌های مختلفی را در مدارس و مراکز آموزشی در سطح کشور برگزار نموده‌است که در این میان دانشگاه‌هایی از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، دانشگاه تهران،دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه شیراز، دانشگاه کرج ، مدارس در مقاطع دبستان، متوسطه و پیش دانشگاهی، ارگانها و تشکل‌های مختلف میزبان این برنامه‌های آموزشی بوده‌اند.

روشنا بعد از 6 سال فعالیت تخصصی خود در زمینه علم و هنر اوریگامی در سال 1393موفق به دریافت مجوز موسسه از وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی با نام سرزمین کاغذو تا گردید.

 

از مهترین اهداف مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • توجه به ارزشهای بصری و هنری و زیبایی شناسانه در تولید محصولات
  • بالا بردن کیفیت آموزش
  • شکوفایی و رشد خلاقیت
  • ترویج بازی گروهی
  • کاربردی نمودن ایده‌های علمی و هنری
  • استفاده بهینه از اوریگامی در تبلیغات، برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری و اجتماعی، صنعت، آموزش،،پزشکی و دیگر علوم