جشنواره سیمرغ شمایید

آمده ایم تا لطف خدا را نمودار سازیم و با هم یکی گردیم
و به سوی یک مقصد
و به سوی یک هدف
که آن رسیدن به سیمرغ قاف یقین است گام برداریم
سیمرغ شمایید!
اگر یگانه شوید و یگانه شویم

جشنواره سیمرغ شمایید نام مجموعه ای از رویدادهای  مردمی است که در حرکتی خود جوش  سعی دارد با ابزاری ساده و در دسترس ضمن انتقال حال خوب، و ایجاد انگیزه در بین مردم، به برخی  موضوعات فرهنگی و اجتماعی بپردازد.

ابزار بکار گرفته شده در این  رویداد ها، عموما کاغذ است که با تلفیق علم و هنر اوریگامی به کاغذ ها ،جان تازه ی بخشیده و از این طریق ضمن انتقال پیام موثر، ارتباط خوبی را در جامعه با موضوع مورد نظر ایجاد خواهد کرد.

 

خیلی ها میپرسن داستان جشنواره  سیمرغ شمایید چیه؟

 قصه جشنواره سیمرغ شمایید از تلفیق داستان « ساداکو ساساکی » و «سیمرغ عطار» شروع شده، اما اگه بخواهیم یکراست بریم سر اصل مطلب باید بگیم که می‌خواهیم با کمک شما عزیزان در این جشنواره  ۳۰هزار درنای کاغذی بسازیم تا قدمی در راه تحقق صلح و همبستگی برداریم و با این کار حالمون خوب بشه تا حال خوبمون رو با درناها به بقیه منتقل کنیم.

صلحی که ما ازش صحبت میکنیم صلح با درونه، ما اعتقاد داریم که اگر حال درونیم خوب باشه، این حال خوبمون رو در اجتماع گسترش خواهیم داد.
پس؛ ما کاغذ رو بهتون می‌دیم، شما درنا می‌سازید و درناهاتون رو به دست ما می‌رسونید تا در روز موعود تعدادیشون را به پرواز دربیاریم  و ما بقی تو مراکزی که بهشون اشاره خواهیم کرد برای انتقال حال خوب نصب خواهد شد.
برای زیبایی بیشتر درناها جهت نصب در مراکز مختلف ، کاغذ رو ما در اختیارتون قرار می‌دهیم تا از نظر شکل، رنگ و اندازه هماهنگ باشن
با توجه به نیاز  و ‌گستردگی ارتباطاتتون هر چقدر کاغذ لازم دارید می‌توانید سفارش دهید .
نکته مهم دیگه اینه که قراره حالمون خوب بشه و حال خوبمون رو به بقیه منتقل کنیم؛ پس محدودیت رو بذارید کنار و همه آدمهای دوروبرمون رو تو حال خوبمون شریک و سهیم کنیم؛  همه از بچه یکساله تا آدم بزرگ ۹۹ساله با هر شغل و سمتی باید حالشون خوب بشه.
رو بال درناها اسم، فامیل و نام شهرتون رو به یادگار بنویسید. در ضمن؛ می توانید آرزوهاتون رو هم همین جا بنویسید. اگر حرف دلی داشتید که مایل بودید به گوش ما برسه و بال درناها گنجایشش رو نداشت، خیلی راحت یه کاغذ بردارید و برامون نامه بنویسید.
حتما از دورهمی های خودتون، برنامه ها، درناهاتون به همراه خودتون برای ما عکس و ویدئو بگیرید و بفرستید و در شبکه های اجتماعی خودتون به اشتراک بگذارید و بر روی صفحات اینستاگرام ما تگ کنید.

 

www.instagram.com/z_origami

www.instagarm.com/origami_roshana_official

www.instagram.com/simorgh_shomaeid

اهداف برگزاری جشنواره سیمرغ شمایید 

  • انتقال حال خوش در بین مردم

  • احیاء فرهنگ کهن ایران، همدلی و همراهی

  • تقویت روحیه مشارکتی و کار تیمی در کنار خانواده

  • ایجاد ذوق و شوق انگیزه در یک حرکت فرهنگی، با رویکرد جدید

  • پرداختن به موضوعات فرهنگی و اجتماعی با زبان ساده

  • آموزش موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی

  • ایجاد اوقات فراقت سالم و هدفمند و کمک به افزایش روحیه نشاط و شادابی شهروندان با استفاده از روش‌ها و ابزارهای فرهنگی و هنری

  • ایجاد زمینه لازم برای مشارکت شهروندان در فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری در یک حرکت کاملا مردم