سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی
سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی
جمعه 9 اسفند 1398
ساعت 16 الی 21
بازار بزرگ ایران مال طبقه EL

جمعه 9 اسفند1398 از ساعت 16 الی 21 در بازار بزرگ ایران مال طبقه EL، مرکز نمایشگاه های بین المللی ایران مال برگزاری می شود.

آدرس: تهران انتهای اتوبان همت غرب(شهیدخرازی)،بازار بزرگ ایران مال، طبقه EL، مرکز نمایشگاه های بین المللی ایران مال

سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی در 2 بخش برگزاری می شود:

بخش اول: ساره بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی   

بخش دوم:کلاه های اوریگامی 

 

قوانین بخش سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

 1. شرایط سنی 12 سال به بالا.
 2. شرکت کنندگان در این بخش از سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی می بایست ساعت 15 روز جمعه 9 اسفند 1398، در محل برگزاری حضور پیدا کنند و در مکان تعیین شده خود مستقر شوند. سپس با کاغذ های یک متر مربعی که در اختیار ایشان قرار داده می شود، حدود 3 ساعت فرصت دارند تا مدل مورد نظر خود را ساخته، تزیین کنند و برای ارائه در بخش مسابقه آماده شوند.
 3. شرکت کنندگان در بخش سازه های بزرگ کاغذیو کلاه های اوریگامی هیچ محدودیتی در انتخاب شکل مورد نظر برای شرکت در بخش مسابقه را ندارند و میتوانند با توجه به توانایی های فردی و سلیقه هر شکلی را انتخاب کنند. شکل انتخابی شما لزوما نباید یک مدل پیچید و سخت باشد، حتی اشکال ساده ای مانند درنای کاغذی هم میتواند به عنوان شکل انتخابی شما باشد.
 4. شرکت کنندگان در بخش سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی لزوما نباید متخصص و حرفه ای در اوریگامی باشند، کافی است آشنایی اولیه با اوریگامی را داشته باشند. در سال های گذشته شرکت کنندگانی در جشنواره حضور داشتند که تا به حال اوریگامی درست نکرده بودند. به این نکته توجه داشته باشید موضوع داوری و مسابقه تنها یک انگیزه و قدردانی از شرکت کنندگان در جشنواره است و قرار بر این نیست فضای رقابتی و استرس زا را در جشنواره برای شرکت کنندگان ایجاد کنیم.
 5. اشکال اوریگامی ساخته شده توسط شما از نظر زیبایی مدل، تمیزی و دقت در تا زدن و نحوه ی ارئه مورد داوری قرار خواهند گرفت، و موضوعات تخصصی مانند پیچیدگی طرح ها و نو آوری، مورد ارزیابی و سنجش قرار نخواهد گرفت.
 6. به همراه داشتن هر گونه گوشی موبایل، تبلت، کتاب و جذوات در زمان برگزاری جشنواره کاملا آزاد بوده  و هیچ  گونه محدودیتی  در این خصوص وجود ندارد.
 7. شرکت کنندگان در بخش سازه های بزرگ کاغذی می توانند  شکل مورد نظر خود را با هر ابزاری که دوست داشته باشند تزیین‌ و رنگ آمیزی کنند. شرکت کنندگان میبایست تمام  ابزار مورد نظر جهت تزیین را  همراه  داشته باشند.
 8. کاغذی که در اختیار هر کدام از شرکت‌کنندگان قرار می گیرد کاغذی به طول و عرض یک متر خواهد بود و از لحاظ گرماژی حدود۸۰ تا ۸۵ گرم خواهد داشت.
 9. با توجه به اینکه پیش بینی می کنیم عده ی کمی از شما علاقمندان تجربه تازدن کاغذ بزرگ را داشته باشید، در هنگام تازدن کاغذ بزرگ احتمالا با پارگی بخشی از کاغذ به دلیل تجربه کم مواجه شوید، پس ابزار لازم برای ترمیم کاغذ مثل چسب کاغذی، چسب نواری، قیچی و … همراه خود بیاورید.
 10. از شروط اصلی جهت شرکت در این بخش بر سر داشتن یک کلاه و یا تاج کاغذی است، که میبایست با استفاده از تکنیک اوریگامی یا پیپرکرافت ساخته شده باشد و از زمان حضور در مکان برگزاری  سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامیتا پایان زمان برگزاری بر سر داشته باشید. شما از همین الان فرصت دارید یک کلاه اوریگامی برای خود بسازید و با هر وسیله و روشی که دوست دارید تزیین کنید و در روز برگزاری جشنواره به همراه داشته باشید.
  1. در صورت به همراه نداشتن کلاه، از حضور شما در جشنواره به عنوان شرکت کننده جلوگیری خواهد شد.
  2. ضمنا کلاه شما بدون پرداخت هزینه و به صورت خودکار در بخش  کلاه های کاغذی شرکت داده خواهد شد و مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت .
  3. آموزش تعدادی کلاه اوریگامی در روز های آینده از طریق شبکه های مجازی روشنا اوریگامی (اینستاگرام / تلگرام / وب سایت) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
 11. شرکت کنندگان در جشنواره میتوانند به صورت تیم های 2 تا 3 نفره در جشنواره شرکت کنند، در این حالت یک نفر به عنوان سر گروه معرفی می شود. اعضای یک گروه میتوانند در تمام مراحل ساخت در کنار هم باشند و در ساخت شکل یا تزیین آن با توجه به توانایی های هم گروه کمک کنند. تمام اعضای یک تیم باید از طریق سرگروه تیم در جشنواره ثبت نام کنند. اعضای تیم میتوانند از تخفیف سرگروه هم استفاده کنند.
 12. همراهان شرکت کنندگان اجازه رفتن به مکان ساخت سازه شرکت کننده و کمک کردن به او را ندارند.
 13. عزیزانی که تمایل دارند به صورت گروهی و با اعضای خانواده یا دوستان صرفا برای لذت بردن از جشنواره سازه های بزرگ کاغذی شرکت کنند لطفا با دفتر روشنا تماس گرفته و موضوع را اعلام کنند تا توضیحات لازم در این خصوص به شما داده شود.
 14. خروج از مکان برگزاری سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی در زمان برگزاری، با هماهنگی مسئولین مربوطه و به صورت موقت بلامانع است.
 15. هزینه ثبت نام در این بخش از جشنواره 130 هزار تومان می باشد
لینک های مرتبط 

 نحوه ثبت نام در سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

 پاسخ به سولات متداول جشنواره سازه های بزرگ کاغذی

ظرفیت شرکت در این بخش از جشنواره محدود بوده و اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند.

قوانین بخش کلاه های اوریگامی

 1. شرایط سنی 12 سال به بالا
 2. شرکت کنندگان در این بخش از سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی تا زمان برگزاری جشنواره ( جمعه 9 اسفند 1398) فرصت دارند یک کلاه کاغذی با تکنیک اوریگامی یا پیپرکرافت  بسازند و با سلیقه خود تزیین کنند.
 3. شرکت کنندگان در سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی جمعه 9 اسفند 1398 از ساعت 16 الی 21  می بایست کلاه های خود را بر سر بگذارند و در مکان برگزاری جشنواره حضور پیدا کنند.
 4. آموزش تعدادی کلاه اوریگامی در روز های آینده از طریق شبکه های مجازی روشنا اوریگامی (اینستاگرام / تلگرام / وب سایت) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
 5. تمام کلاه های شرکت داده شده در این جشنواره توسط داورها از نظر جذابیت و خلاقیت در ساخت و تزیین مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
 6. زمان حضور شما در مکان برگزاری جشنواره از ساعت 16الی 21 خواهد بود (مدت زمان حضور شما در مکان برگزاری جشنواره به عهده خود شما عزیزان است).
 7. هزینه ثبت نام در بخش کلاه های کاغذی 50 هزار تومان می باشد (در جریان هستید که روشنا یک موسسه غیرانتفاعی است و از آنجایی که حمایت مالی نمی شود برای تامین هزینه های برگزاری نیاز به همکاری جمعی داریم)

برای ثبت نام و اطلاع از جوایز جشنواره به این صفحه مراجعه کنید

 نحوه ثبت نام در سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

۱ دیدگاه برای “سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *