اولین جشنواره ملی “سیمرغ شمایید”:
شهریور ماه ۱۳۹۳

اولین جشنواره سیمرغ شمایید با فراخوان ثبت نام دریافت کاغذ در تاریخ 1393/06/01 آغاز شد و سی هزار برگ کاغذ ساخت پرنده کاغذی درنا به همراه روش ساخت آن  از تاریخ 1393/06/06 در سراسر کشور توزیع شد. تعداد ۲۷۹۶۵ عدد درنا ساخته شده تا تاریخ 1393/06/25 یعنی کمتر از ۲۰ روز به دفتر موسسه رسید و در تاریخ ۲۷و ۲۸ شهریور ماه در برج میلاد تهران به نمایش در آمد.
با توجه به نمایش همبستگی مردم ایران در قالب یک سازه بزرگ پوشیده از درنا با نام (سیمرغ صلح) در برج میلاد تهران، به در خواست مدیریت برج، سازه سیمرغ صلح به مدت ۸ ماه در رواق غربی برج میلاد تهران پا بر جا بود، که افتخاری بزرگ برای کشور عزیزمون و مجموعه سرزمین کاغذوتا به حساب می آید.

برخی از شهر های اصلی که در پروژه مشارکت داشتند عبارتند از : کرج، شهریار، قم، نیشابور، بهبهان، اردکان ،یزد، تهران، رشت، بهبهان، زنجان، لارستان، کیش، قم، رفسنجان، مشهد
تعداد کاغذ ارسال شده ۳۰۰۰۰ برگ
تعداد درناهی دریافتی از سراسر کشور ۲۷۹۶۵
مراسم افتتاحیه برنامه در تاریخ ۲۷شهریور در رواق غربی برج میلاد تهران برگزار شد و در رزوهای ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه میزبان علاقه مندان بود
برگزاری کارگاه های اوریگامی ، اموزش ساخت ۷ پرنده، موسیقی زنده از جمله برنامه های جانبی جشن در این ۲ روز بود
موسسه فرهنگی و هنری سرزمین کاغذ و تا امیدوار است این برنامه فرصتی بوده باشد برای همه کسانی که دنبال خلوتی می گردند. خلوتی سکرآور میان آنها و دستها و کاغذهایشان که حاصلش درک تجربه ای است بی توصیف.
از جمله حامیان معنوی و مهمانان ویژه سال اول این پروژه جناب آقایان رضا کیانیان، محسن یگانه، رضا قرایی ، سرهنگ سجادی و خانم گیتی خامنه بوده اند.

 

این ویدئو خلاصه ای است از مراسم گرامیداشت روز جهانی صلح در برج میلاد تهران  و عکس های رسیده از سراسر کشور

 

دومین جشنواره ملی “سیمرغ شمایید”:
شهریور ماه 1394

دومین جشنواره سیمرغ شمایید  با فراخوان ثبت نام دریافت کاغذ در تاریخ 1394/05/15 آغاز شد و سی هزار برگ کاغذ جهت ساخت پرنده کاغذی  درنا از تاریخ 1394/06/06 در سراسر کشور توزیع شد.

سی هزار برگ کاغذ رایگان به همراه روش ساخت پرنده صلح در سراسر کشور توزیع شد و تا 26 شهریور ماه 28670 عدد درنای کاغذی به دفتر موسسه رسید  مراسم افتتاحیه این پروژه بین المللی  و مردمی 26 شهریور ماه در برج میلاد تهران رواق هنری میلاد ساعت 5 بعد ازظهر برگزار شد

این مراسم با حضور نماینده سازمان ملل در ایران، هنرمندان، سفرای کشور ها و کودکانی از 19 کشور جهان برگزار شد.

مردم صلح دوست ایران ، جناب آقایان گری لوئیس(نماینده سازمان ملل)، ناکایاما (دبیر فرهنگی سفارت ژاپن) رضا ثروتی ،صالح میرزا آقایی ، حامد بی آزار (قاءم مقام محترم برج میلاد تهران)، مشاور جناب آقای قالیباف ، ،سرکار خانم ها آهو خردمند، یاماگوچی ، جمعهی از سفرا ، هنرمندان و …. از جمله مهمانان این رویداد بودند.

مراسم گرامیداشت روز جهانی صلح با عنوان “”سیمرغ شمایید اگر یگانه شوید و یگانه شویم “”  توسط موسسه سرزمین کاغذوتا(روشنا اوریگامی) و حمایت برج میلاد تهران از 26 لغایت 30 شهریور ماه در برج میلاد تهران برگزار شد.

خلاصه ای از اولین و دومین جشنواره  سیمرغ شمایید به مناسبت روز جهانی صلح – شهریور ماه 93و 94 برج میلاد تهران