و اما اصل ماجرا…

1. ماجرای جشنواره

خیلی ها می پرسن داستان “جشنواره سیمرغ شمایید” چیه؟

جشنوارهٔ «سیمرغ شمایید» از تلفیق داستان «ساداکو ساساکی» و «سیمرغ» عطار ریشه گرفته. اگه بخوایم یه راست بریم سر اصل مطلب، باید بگیم که قصدمون این بوده تا با همراهی شما توی این جشنواره ۳۰ هزار درنای کاغذی بسازیم و به سهم خودمون قدمی در مسیر آرامش روحی و فکری برداریم و نقش لبخند رو روی صورت‌ها پررنگ‌تر کنیم. با این کار حال همه‌مون خوب بشه و این حال خوب رو با درناها به بقیه منتقل کنیم. آرامشی که ما ازش صحبت میکنیم یک آرامش تدریجی، عمیق و درونیه؛ ما اعتقاد داریم که اگه حال درونمون خوب باشه، این حال خوب رو میشه در جامعهٔ اطرافمون گسترش داد!

2. طرز کار و نحوهٔ شرکت توی جشنواره

  • اول از همه فرم پایین این صفحه رو با دقت پر کنین و اطلاعات خواسته‌شده رو کامل ثبت کنین.
  • بعد از مدت کوتاهی، به همون نشونی که ثبت کردین یه بسته از طرف روشنا اوریگامی ارسال میشه. این بسته که به «بستهٔ سیمرغ شمایید» معروفه شامل تعدادی کاغذ اوریگامی مخصوص ساخت درنای کاغذیه. برای هماهنگی درناها که قراره توی مراکز مختلفی نصب بشن، لطفاً انتخاب کاغذ رو به ما بسپارین. البته با توجه به نیاز و ‌گستردگی ارتباط‌هاتون هرچقدر کاغذ که لازمه می‌تونین سفارش بدین.
  • بعدش دست به کار درناسازی میشین! یادتون باشه که هر کدوم از این درناها باید حال خوب شما رو به دیگران انتقال بدن، پس موقع ساختنشون تمرین حال خوب فراموش نشه!
  • و در آخر درناهاتون رو به دست ما می‌رسونین تا در روز موعود تعدادیشون را به پرواز دربیاریم و بقیه رو تو مراکزی که بعداً ازشون براتون میگیم، نصب کنیم و هرکدومشون سفیر حال خوب شما باشن…

3. حرف آخر

باید تاکید کنیم که قراره حالمون خوب بشه و حال خوبمون رو به بقیه منتقل کنیم. پس محدودیت رو بذارین کنار و همهٔ آدمهای دوروبر رو تو این حال خوب سهیم کنین … از بچهٔ یک ساله تا سالمندهای عزیز ۱۰۰ ساله در هر جایگاهی باید حالشون خوب بشه!

حتما به ویدئو توضیحات جشنواره دقت کنید،کامل توضیح دادیم که باید با درنا ها چی کار کنید و چه جوری مشارکت بهتری در جشنواره داشته باشید

 اگه حرف دلی داشتین که مایل بودین به گوش ما هم برسه خیلی راحت یه کاغذ بردارین و برامون طوماری از هر چه می‌خواین بنویسین! حتماً از درناها توی دورهمی‌هاتون، برنامه‌ها و جمع‌های دوستانه‌تون برای ما عکس و ویدئو بگیرین و بفرستین یا توی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بذارین و ما رو هم تگ کنین!

درنای آرزو رو چطوری بسازیم؟

بعد از تماشای این ویدئو خیلی راحت می‌تونین درناهای مخصوص جشنواره رو بسازین و برامون بفرستین. پس توصیه می‌کنیم با دقت ویدئو رو تماشا کنین!

مدرس: زهره بحرالعلومی

مهلت خرید تا

 
 

برای شرکت توی جشنواره «سیمرغ شمایید»، لطفاً بسته زیر رو خریداری کنید.

بسته سیمرغ شمایید

 

محتویات هر بسته مخصوص جشنواره سیمرغ شمایید:

  • ️۴ برگ مخصوص جشنواره سیمرغ شمایید
  • ️نخ + مروارید جهت ریسه کردن درنا های جشنواره سیمرغ شمایید
  • ️تگ مخصوص جشنواره سیمرغ شمایید

پرسش های متداول جشنواره سیمرغ شمایید

من اوریگامی بلد نیستم میتونم تو جشنواره سیمرغ شمایید شرکت کنم؟

لزوما نیازی نیست که شما با اوریگامی آشنایی داشته باشید، راهنمای کامل ساخت درنای کاغذی در اختیار شما قرار داده شده و میتونید از این لینک ببینیدش.

ساخت هر درنای کاغذی چقدر زمان میبره؟

مدت زمان ساخت درنا کاغذی برای کسانی که با اوریگامی آشنایی ندارند حدودا 5 دقیقه خواهد بود.

با کاغذ های خودمون می تونیم درنا بسازیم یا حتما باید از کاغذهای طرح سیمرغ شمایید استفاده کنیم؟

 چون از نظر سایز و رنگ همه باید یکی باشند به همین خاطر بهتره  از کاغذهای مخصوص جشنواره  سیمرغ شمایید استفاده کنید.

چند عدد درنا باید بسازیم؟

هر تعدادی که دوست داشته باشید می توانید بسازید و از دوستانتون هم مشارکت بگیرید.

پیشنهاد میکنیم اگر امکانش را دارید  جمع های از فامیل، دوستان ، هم دوره ای های دانشگاه، همکاران و…. دور هم  جمع کنید و یا با حضور در اماکن عمومی، مجموعه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی، پارک ها، مترو، خانه های سالمندان، بیمارستان های کودکان، کارگران کارخانه جات صنعتی، جامعه پزشکی و پرستاری، آتش نشانی ها و … اقدام به ساخت درنای کاغذی  و انتقال حال خوب کنید

با درناهای ساخته شده چی کار کنیم؟

در جشنواره سیمرغ شمایید همانطور که در ویدئو توضیحات جشنواره گفته شد بخشی از درناها برای خود شما است و می توانید به هر کسی که دوست دارید هدیه کنید . شما با اهدای درناهای ساخته شده خود به دیگران  شادی و نشاط و انگیزه را انتقال خواهید داد. شما می توانید ضمن انتقال پیام و اهدای درنا از دوست جدید خود دعوت به مشارکت در پروژه نمایید، و در صورت تمایل دریافت کننده درنا نیز می تواند آن را به همراه احساس خودش برای ما به آدرس روشنا اوریگامی  ارسال کند.

همچنین شما  می توانید درناهای ساخته شده  رنگی خود را جهت تزیین  مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، بیمارستان کودکان، خانه های سالمندان، مراکز نگهداری آسیب دیدگان اجتماعی و  …. برای ما به آدرس روشنا ارسال کنید.

درناهایی که برای شما ارسال خواهیم کرد چه اتفاقی براشون میوفته؟

مجموعه درناهای ارسالی شما از سراسر کشور برای تزئین مراکزی از جمله خانه های سالمندان، مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، مراکز نگهداری از آسیب دیده های اجتماعی، بیمارستان های کودکان، مراکز نگهداری از کودکان کار، مراکز نگهداری بیماران  اعصاب و روان  و  …..  در سراسر کشور استفاده خواهد شد.

در حقیقت ما زنجیری از نشاط و شادی را ایجاد خواهیم کرد و دست سازه های شما همراهان را برای شاد کردن بخشی از آسیب دیدگان اجتماعی استفاده خواهیم کرد.

چطور در جشنواره سیمرغ شمایید ثبت نام کنیم و کاغذ سیمرغ دریافت کنیم؟

برید به صفحه ثبت نام در جشنواره  و تعداد بسته ای که نیاز دارید را سفارش بدید تا از طریق پست براتون ارسال بشه .

چرا این همه کاغذ مصرف می کنید؟

آخرین باز مانده یک درخت رو ما بهترین شکل ممکن ازش استفاده میکنیم و جان میبخشیم. با توجه به اینکه روشنا اوریگامی مصرف کننده کاغذ است هر سال با توجه به میزان مصرف کاغذ اقدام به کاشت درخت می کنیم و میزان کاغذ مصرفی در این پروژه 10 درصد تراکت های توزیع شده در یک خیابان در تهران است که اغلب در کف خیابان شاهد آن هستیم.